Jak jsme vybírali jméno chovatelské stanice     Celý příběh začína v létě 2021... s myšlenkou chovatelské stanice jsem si hrála již několikrát, ale dokud Bea nebyla chovná, říkala jsem si, že je to velmi předčasné. Ale 1.srpna 2021 se stal zázrak a Bea se stala chovnou a to na bonitaci na Seči. Den to byl náročný, ale euforie z úspěchu byla velmi silná. Hned povyřízení všeho podstatného, jsme se naložily do auta a vyrazily na cestu za naším blízkým přítelem Honzou. Po cestě jsem vyzvedla jídlo a velmi pospíchala. Nadšená jsem mu skočila kolem krku a v jeho obýváku jsme začali vymýšlet. Hledali jsme něco co by nás spojovalo. Už z dřívějšího přemýšlní jsem měla v hlavě slovo BOHÉMA ... při maturitě jsem si vytáhla českého spisovatele a bohéma Františka Gellnera. Od té doby mám v sobě zarytou definici bohémství a popravdě od doby,co máme Beu, jsme často bohémsky žily... jedna pro druhou jsme si často bez jakývkoliv zábran užívaly života. Zárověň vesnice, kde jsem vyrostla, se jmenuje Bohyně a tak jest i má přezdívka... slovo mi je připomínalo. Snažila jsem se vymyslet zajímavé spojení s Bohémou a tak vznikl první návrh Bohéma Severu. Avšak mě Honza přesvědčil, že by spíše šel jen do latiny než kombinovat oba jazyky. Hledali jsme latinské spojení které by se hodilo k Bohémě. A vznikla Per Beatus Bohéma, Bohéma Cerritus, Bohéma felicitas, Bohéma de Cucumis ( měly jsme obě u něj přezdívku Okurka... tak proč ne bohémské společenství okurek,že :D ). Názvy jsem si napsala a snad každý den jsem si je opakovala... přeci jen je to na celý život. Zárověň jsem všechny návrh kontrolovala na ČMKU.cz v záložce Plemenné knihy pod Chovatelskými stanicemi naleznete databázi všech registrovaných... ne jen našeho plemene. Název který by se shodoval by nám zajisté neuznali. Měla jsem štěstí... většina našich návrhů se neshodovala nebo jen minimálně. Poslední návrh, který jsem nakonec do žádosti uvedla ( najdete ji také na ČMKU.cz v záložce Dokumenty - Formuláře) byl Beati Possidentes. Tento název jsem našla v knížce latinských citátů, kterou byla v knihovničce při naší první "velké" dovolené na Šumave v teepee Na vrchu. Bylo krásné zářijové dopoledne a já byla děsně šťastná za nás 3... a v tom citát v překladu znamenající blažení vlastníci, který se běžně užívá v soudnictví... ale pro mě měl velký rozměr. Co víc si přát než šťastné vlastníky mých budoucích odchovů? 

      Nakonec nám schválili Per Beatus Bohéma... je to kompromis všech možností a je tam vše důležité. Pro mě Bohéma, zárověn jméno mojí milované Beatky ( Beata je v překladu blažená, přinášející štěstí.... a to byl cíl... přinést mi štěstí a radost z života, která mi chyběla). Beatka vše naplnila více než byla čekávání. 

     Zjištění, že již máme certifikát, bylo také vtipné. Žádost jsem odeslala 10.2.2022... vyřízení běžně trvá až 3 měsíce a proto jsem čekala,že nejdříve nám příjde obálka někdy na přelomu dubna a května. Když Vám přijde tento certifikát, předem neznáte, který z až 6ti návrhů Vám schválili. Posílala jsem 3. Zaplatíte 2150 za obálku s překvapením :D. Dopis převzala a zaplatila moje maminka 22.3.2022 ,protože jsem byla v práci. Běžně mi otvírala důležité dopisy a posílala info. A nyní mi poslala pouze zavřenou obálku. Byla jsem v šoku a hned jí psala, ať otevře a pošle mi vyfocený obsah... bylo to velké překvapení...poslední týdny jsem cítila,že by to mohlo být spíš Beati Possidentes... Ale nebylo... celý den jsem byla velmi překvapená s vstřebávala toto info... je to parádní... máme to " černé na bílem ". 

 
image