Jak se Krystí s Beou našly



     Chodský pes byl první pes mých rodičů... celý život jsem vyrůstala v rodině se psi a hromadou domácích i hospodářských zvířat... volba v dospělosti byla jasná... budu mít psa! Při volbě plemene jsem hledala většího psa s nesmírnou trpělivostí a ochotou sdílet můj neuspořádaný život... volba byla celkem jasná... obavy jsme měla z bydlení v bytě, ale žily jsme s Beou 2,5 roku v bytě 2kk a nemůžu si stěžovat (napíšu o tom také vyprávění).
     Prvního Choda jsem měla mít již v roce 2017 z ChS Aster Bohemica... avšak život vysokoškolačky a nejistý příjem nebyl úplně ideální a když se pak narodila holčička Brenda, která by mohla být jen moje, musela jsem s těžkým srdcem odmítnout a udělat rozumnou věc. 

     Čas šel dál a moje srdce toužilo po Chodské princezně. Ke konci roku 2018 se mnohé změnilo a řekla jsem si "teď nebo nikdy" a začala shánět štěně na rok 2019... a bylo to peklo... desítky mailů,že neplánují vrh nebo mají takový list čekatelů,  že moje šance je velmi malá, situace mě opravdu ničila... řešila jsem to skoro rok do předu a nic... v únoru 2019 jsem se seznámila s paní Práškovou a byla druhá na čekačce na fenku v ChS Genus Prasek. Svět se zalil sluncem... Fenka měla být kryta v dubnu a narodit se měla miminka v červnu. Samozřejmě jako nadšenec jsem měla výbavu rok dopředu, načtené knížky a odborné články a časem bych mohla snad i přednášet . Fenka úspěšně hárala a byla nakryta, hned jsem si stáhla mobilní aplikaci o březosti, kde je ukázáno, co daný den se děje s miminky. Nemohla jsem se dočkat. 

     Blížil se konec června, byla veliká vedra a fenka Annie přenášela, byl to její třetí vrh a dle veterináře čekala velký počet malých. Majitelka mi 25.6. psala,že se Annie chystá na porod a snad to brzy bude... 26.6. nic... 27.6 ráno žádné zprávy...ten den měly moje sestry dvojčata 18té narozeniny... říkala jsem si pěkný den, bude se to dobře pamatovat. A během dopoledne přišla zpráva... " slečno Antošová, Annie má za sebou těžký porod císařem, je na tom špatně a přežili jen 3 pejsci..." bylo mi to velmi líto, obrečela jsem to a přála si, aby fenka zvládla vše... nevěděla jsem,co budu dělat. Paní Prášková mi nabídla pejska, ale chtěla jsem fenu do chovu ... ach jo... Ten den 27.6. jsem viděla ráno na FB stránkách,že nějaká paní nabízí fenku, že měla velký vrh a neměla moc zájemců domluvených ... v zoufalství jsem to zkusila, jí napsat... a stal se zázrak 10min po 12cté... s paní jsme se domluvily a hned jem složila zálohu. Fenka se narodila už 20.6. a ke všemu paní bydlela 13km od mých rodičů, kam jsem jezdila z Pardubic a návštěvy a na léto ... Šťastný konec... to léto jsem jezdila do Ústí nad Labem na praxe do nemocnice a ob den jsem trávila s devíti štěňátky a viděla svou lásku růst ... sen se stal skutečností a 28.8.2019 jsem si Beatku přivezla domů.